• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Yüşa İpek

Yüşa İpek


Hakkında

Yüşa’nın masalsı ve romantik tarzı, gelinleri kendine çeken en büyük etkenlerden biri. Artık günümüzde sıradan düğün fotoğrafları pek tercih edilmiyor. Daha yaratıcı, daha kimsede görmediğimiz şeyler seviliyor. Yüşa da bu tarzın öncülerinden. Trash day’leri geçtik, düğün mekanında çektiği fotoğraflar bile çok romantik. ‘Düğün mekanında fotoğraf ne kadar yaratıcı olur’ diyebilirsiniz. Yüşa İpek, bu sektörde büyük bir eksiklik olduğunu ve bu nedenle fikirlerini bu alanda değerlendirmeyi seçmiş. Zaten gelinler de bu fikirlere bayılıyor. Çiftlerin istediği üzerine düğün sonrası gerçekleşen çekim mekanları da Yüşa’nın tercih ettiği yerler. Pinterest’de gördüğümüz romantik renkli gelinler kervanına katılmak istiyorsanız, Yüşa İpek’in portfolyosuna mutlaka göz atın deriz.

Benim için fotoğrafa işlenen şey öncelikle duygudur. Tüm yaşanmışlığıyla bir anı fotoğrafa aktarmak masalları gerçekleştirmek gibi gelmiştir. Tıpkı genç bir kadının düğününe dair hayalleri gibi... Belki de bu yüzden tüm bu deneyimlerimi ve tutkumu düğün fotoğrafçılığı ile birleştirdiğimi düşünmüyor değilim. Tutkularınızın önüne geçemiyorsunuz. Fotoğrafta benim için tutku ve ötesi oldu..

Düğünlere tanıklık etmek, o özel anları ve mutlu bir çiftin en büyük heyecanını paylaşmak inanılmaz bir duygu. Benimle çalışmak isteyen çiftlerin bana sonsuz bir güvenle yaklaştığını bilmek, hem o güne ve çekime dair yüksek motivasyonumun, hem de işime çok daha büyük ve derin bir tutkuyla bağlanmamın yegane sebebi diyebilirim. Bu öyle bir süreç ki, o an sadece fotoğrafçı kimliğinizle değil, gelinin en yakın arkadaşı, damadın stil danışmanı, ailenin destekçisi hatta bazen hüzünlü bir babanın yoldaşı olabiliyorsunuz. Tüm bu değişen roller, bu güzel insanların fotoğraf sanatına kattığı değer ve benim bu sanatı icra ederken duyduğum haz o özel günlerin hakkını en şekilde verebilmemi sağlıyor. Çünkü bu anlar, telafisi ve tekrarı olmayan anlar ve insanların bir ömür saklayacağı, nesilden nesile aktaracağı anılar. Her defasında mutluluğun her halini yeniden paylaşıyor olmak ve bunu yaparken farklı mekanların ruhunu da işin içine katmak inanılmaz keyifli bir iş.

Şehir
İstanbul, Nişantaşı
Sorumlu
Yüşa İpek
Adres
Rumeli Caddesi, Zafer Sokak Nişantaşı / İstanbul