• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Sonbahar Damatları İçin Stil Önerileri

Sonbahar Damatları İçin Stil Önerileri


Siyah tek seçeneğin değil!

COVER PHOTO CREDIT JOHNNY SHRYOCK

Bir sonbahar düğünü mü planlıyorsun? Düşüneceğin birçok şeyden biri de damadın kostümü olacak. Özellikle de kendi kişisel stil anlayışını ve mevsimi yansıtan bir görünümünle nasıl harmanlayacağını…

 Hem mevsimsel hem de zamansız hissettiren sonbahar damat takımlarına dair stil ipuçları için uzman görüşlerine göz atmakta fayda var!

Klasik siyahı tercih etmekle ilgili hiçbir sıkıntı olmasa da dikkate alınması gereken alternatifler var. İşte Moda Direktörü Brice Pattison’dan doğru renk smokin veya takımı seçmene yardımcı olacak 3 ipucu:


Ali Paul

Koyu bir renk seçin

Sonbahar düğün renk paletlerinin çoğu lacivert, bordo veya avcı yeşili gibi koyu, karanlık tonları içerir. Seviyorsanız, damadın kostümünü seçerken de bu tonları düşünmekten çekinmeyin. “ Koyu renkler sonbaharda, özellikle de mevsimin son döneminde doğru tercihtir” diyor Pattison. 

Gündüz töreni düzenliyorsan veya mevsimin ilk döneminde evleniyorsan, “mavi çok uygun” diye ekliyor. Gece için ise lacivert.

Pat Furey

Açık bir ton ile şaşırtın
Ya da belki renk paletinde ağır basan koyu renkleri, damadın kostümünde tercih edeceğin açık tonlar ile dengeleyebilirsin. Örneğin beyaz ya da kırık beyaz bir ceket! "Resmi bir düğün için mükemmel" diyor Pattison, üstelik sadece estetik görüneceği için değil! “Hava soğuksa sizi klasik siyah smokin kadar ısıtırken; sıcaksa, sizi siyahtan daha serin tutacaktır. "


Jennifer Moher Photography & Hugh Whitaker Photography

Katmanları dene
Birkaç farklı katman giymek iyi bir fikir: Katmanlar soğuk gün ve gecelerde damadın vücut ısısını korumasına yardımcı olabilir. 

“Katman sonbaharda çok önemlidir, çünkü havanın nasıl oynayacağını asla bilemezsiniz” diyor Pattison.. 

İster klasik siyah smokin, ister renkli bir takım ya da geleneksel mavi giyin, kravatınız, papyonunuz veya yeleğiniz gibi aksesuarlar ile işin içine biraz eğlence ve tarz katın . 

“Hangi kıyafeti ya da smokini seçerseniz seçin, yelek giydiğinizden emin olun - soğuk hava sigortası gibidir. Ve hava ısınırsa ondan kolaylıkla kurtulabilirsiniz! " diyor Pattison.