• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Saç ve Makyaj Stiline Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisin?

Saç ve Makyaj Stiline Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisin?


Düğün saç ve makyaj stilini nasıl seçeceğini merak ediyorsan, ilham alman gerekenlerin listesi burada…

COVER PHOTO CREDIT DONATELLA BARBERA

Düğününle ilgili alman gereken tüm kararların içinde, düğün günü görünümünü seçmek en göz korkutucu olanlardan biridir. Ne de olsa sana nasıl göründüğünü asla unutturmayacak onlarca fotoğraf çekilecek! 

Pinterest ve Instagram'daki görsel denizinde boğulmuş ya da aramaya nereden başlayacağın hakkında tamamen kararsız olabilirsin! İyi haber, şimdiye kadar düğün organizasyonuyla ilgili yaptığın tüm araştırma ve planlamanın görünümüne karar verirken alternatifleri daraltmana yardımcı olabileceğidir.

İşte saç modeli ve makyaj stilini nasıl seçileceği konusunda sıkışıp kaldığın takdirde ilham alabileceğin 8 madde:

Düğün mekanı
Mekana karar verdiysen, düğün saçın ve makyajın kolayca bu karara bağlı olabilir.  Örneğin gevşek dalgalar ve bronz ışıltılar bir plaj düğünü için idealdir. Resmi bir balo salonunda evleniyorsan, şık bir topuz veya pürüzsüz bukleler gibi şık bir saç modeline yönelirken, cesur bir makyaj stili ile de mekanın dramatik yanını vurgulayabilirsin. Hava durumunu düşünmek de önemlidir. Nemli bir gün olacaksa, bir topuz saçla ilgili yaşanabilecek kabusları önlemenin en iyi yolu olabilir. 

Gelinlik
Elbette gelinliğin sana en büyük ilhamı verecektir. Yaka kesimi, kalıbı, kumaşı, renk ve stiline odaklanmalı ve bu ayrıntılara uyan bir tarza yönelmelisin. 

Renk paleti
Düğün renk paletinizi seçtiyseniz, bu renkleri düğün günü görünüşün için ilham kaynağı olarak kullanabilirsin. Seçtiğiniz tonları saçına ve makyajına ekle! Örneğin, vurgulanan renk morsa, menekşe tonlarında dumanlı göz makyajı şık bir seçenek. Sade bir yeşil ve beyaz renk düzenine gidiyorsanız, doğal bir görünüm seçerek saçını ve makyajını aynı seviyede tutabilirsin.

Düğün tarzı
Saçının ve makyajının kutlamayla uyumlu olmasını istediğin için, tercihini yaparken düğün temanı da göz önünde bulundurmalısın. Vintage bir temanız mı var? Düzgün bukleler ve koyu bir ruj düşün; bohem bir tarz ise gevşek dalgalar ve daha hafif makyaj içeren gelin estetiği ile daha iyi eşleşir.

Düğün zamanı
Resepsiyonun saati, saç ve makyaj tercihlerini etkileyebilir. Farklı aydınlatmalar, sıklıkla farklı makyajlar gerektirdiği için önemlidir. Gündüz töreni planlıyorsanız, daha hafif bir görünüm tercih edebilirsin. Fakat eğer düğünün resmi bir akşam organizasyonuysa, loş ışıkta öne çıkmak için daha cesur bir görünüme ihtiyacın olabilir. Emin olmadığın durumlarda, bu faktörle ilgili profesyonel fikirlerini almak için bir makyaj uzmanına danışmalısın. 

Kişisel dokunuşlar
Belki ışıltılı bir saç aksesuarı kullanacaksın ya da belki resepsiyonu şamdanlar aydınlatacak... Düğün saçına ve makyajına rehberlik etmesi için bu ayrıntılara önem vermelisin.

Saç ve cilt tipi
Düğünün için saç modeli ve makyaj görünümü seçmek söz konusu olduğunda bile, hali hazırda işe yarayan tercihlere yönelmek akıllıca olacaktır. Saçının uzunluğu ve dokusu belirli stillere uygun olabilir. Benzer şekilde, cilt tipin de makyaj tercihlerini belirler. 

Kişisel tercih
Düğün gününün senin için çok özel bir gün olduğunu aklından çıkarma! Kendinden emin hissettiren tercihler yapmalısın. Eğer çok güzel hissetmeni sağlayan bir saç modeli ya da ruj rengi varsa, işe bununla başlayıp gerisini ona göre detaylandırabilirsin.