• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
“Mystery Garden” IF Wedding’te Çiçek Açacak

“Mystery Garden” IF Wedding’te Çiçek Açacak

  • 14 Kasım 2021 Pazar 17:19

İzmir’de, 16-19 Kasım tarihlerinde moda dünyasının merakla beklediği IF Wedding Fashion rüzgârı esecek. 2022 koleksiyonları, özel sahne şovları ve birbirinden ünlü isimlerin yer alacağı podyumlarıyla fuar, moda şölenine dönüşecek.

Fuarda merakla beklenen etkinliklerden biri de, Cihan Nacar Gala Defilesi olacak. Yaratıcı ve modern düşünce tarzı ile uluslararası başarılara imza atarak dünya moda camiasında Türkiye’yi gururla temsil eden ünlü tasarımcı,   “Mystery Garden” isimli koleksiyonu ile fuara damga vuracak.

Lise yıllarında başladığı sanat eğitimini moda ile birleştirerek eğitimine İspanya’da devam eden tasarımcı Cihan Nacar, moda dünyasına kazandırdığı yenilikçi bakış açısı ile dikkat çekiyor.  8 yıl önce kendi ismini taşıyan markasını kurarak “Beachwear” alanında uluslararası başarılara imza atan tasarımcı, günümüzde çalışmalarına “HouteCoutre” koleksiyonlarını ekleyerek pek çok ünlü isme özel tasarım ürünler hazırlıyor. Şık ve zarif bir yapıya dönüşen mayo tasarım akımının dünyadaki öncüleri arasına girmeyi başaran Cihan Nacar, geçtiğimiz yıllarda dünyadaki ilk “COUTURE Beachwear” defilesini yaptıktan sonra, Türkiye'de de tasarımlarını defalarca birbirinden özel organizasyonlar ile sundu. 
Sanat ve modayı buluşturdu, şimdi IF Wedding’te!

2020 yılında dijitalleşen dünyaya da ayak uyduran Nacar, 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonu defilesini, dijitale taşıyarak Tophane-i Amire binasının muhteşem atmosferinde gerçekleştirdi. Organizasyonlarında sanat ve modayı birleştirmeyi seven ünlü tasarımcı, 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonunun tanıtımını ise Kiev’de bulunan Arsenal Uluslararası Sanat ve Kültür Müzesi’nde 40 kişilik Ukrayna Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi. Bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda esinlendiği ana ilham kaynağının “kadın” olduğunu ifade eden Cihan Nacar, şehirli kadınların değişen ruh hali, şehir içindeki dinamizmi ve güçlü duruşunu yansıtmayı seviyor. Gücün ve başarının altındaki naiflik ve romantizmi de gösteren Nacar; IF Wedding Fashion İzmir’de gerçekleştireceği defilede moda severlere özgün bir şov vaat ederek, ustalık eserlerini göz alıcı bir kompozisyon içinde sunmayı hedefliyor. Fuara özel koleksiyonda, markasının ilk gelinlik tasarımı yer alacak

Açılışını ünlü modeller Tülin Şahin, kapanışını ise Çağla Şikel’in yapacağı Gala Defilesi’nde moda severleri büyük sürprizler bekliyor. Şevval Şahin, Deren Ertaş, Kayra Türkoviç Erjena gibi başarılı modellerin yer alacağı defilenin sunuculuğunu ise Burcu Esmersoy yapacak. İzmir’de moda fuarı kapsamında ilk kez profesyonel defilesini IF Wedding Fashion İzmir kapsamında gerçekleştirecek Cihan Nacar, “Mystery Garden” isimli koleksiyonu ile moda severleri gizemli bir yolculuğa çıkaracak. Mistik olan yerleri, filizlenen ve büyüyen çiçeklerin güzelliği ve gizemini yansıtan imza niteliğinde tasarımlar insanın iç dünyasındaki hikâyelerini anlatırken; canlı renklerin hâkim olacağı 30 parçalık koleksiyonda bir tane de gelinlik yer alacak. 
“İzmir’de defile yapmak bana ilham veriyor”

İzmir’in tasarım konusunda öncü bir kent olduğunu dile getiren Cihan Nacar, Türkiye’nin ekonomik ve kültürel mirası olan İzmir Fuarı’ndan doğan IF Wedding Fashion İzmir’de yer almaktan büyük heyecan duyduğunu ifade etti. İzmir’de, dünya çapında ün salmış bir fuarda ilk kez defile düzenliyor olmaktan gurur duyduğunu belirten Nacar, şunları söyledi: 

“İzmir sektörel olarak gerçekten çok önemli bir lokasyon... Hem şahsi olarak çok sevdiğim hem de çok fazla iş yaptığım bir kent. İzmir gibi sektöre yön veren bir şehirde bu defileyi yapacak olmak bana ilham veriyor. Çünkü bildiğiniz üzere abiye ve gelinlik sektörünün neredeyse Türkiye’deki üretiminin yarısı İzmir’de yapılıyor. Biz de mayodan coutre tarafa geçmiş bir marka olarak bunun içinde yer almaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz”. 
Fuar, markaya gelinlik alanında katkı sunabilir

Fuar için özel bir koleksiyonu üç aylık kısa bir süre içinde büyük bir özveri ile hazırladıklarını ifade eden ünlü tasarımcı, fiziksel olarak da bir fuar kapsamında moda camiasıyla bir ara gelecekleri için heyecanlı olduklarını belirterek; “Pandemi sebebiyle 2020’den beri pek çok etkinlik online gerçekleşti. Fakat özellikle bizim sektörümüzde fiziksel organizasyonlar çok önemli. Bu anlamda benim de çok iyi hazırlandığım bir fuar oldu.. Kendi markamızda ilk defa gelinlik tanıtacağız. Dilerim ki ‘COUTURE Beachwear’ defilesinde olduğu gibi bu fuarın ardından da gelinlikle ilgili başarılı işlere imza atarız” dedi.   

“Mystery Garden”

Dünyanın her yerinde, farklı kültürlerde, zamanlar boyunca, huzuru ve güzelliği doğada bulduk. Bize ilham veren ve en güzel olan parçalardan, kendi bahçemizi yarattık. Mistik olan yerler; filizlenen ve büyüyen çiçeklerin güzelliği ve gizeminde saklı. Tıpkı hayatın kendisi gibi… Her çiçek, her bitki kendine has bir şekilde büyür. Bu çiçeklenmeler, renkler, çeşitlilik, Mystery Garden koleksiyonunun ilham kaynağı. İç dünyamızda, bahçelerimize gördüğümüz güzelliği hissedebilmek için… (Tanıtım Bülteninden)

IF Wedding Fashion İzmir – 15. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; T.C. Ticaret Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde İZFAŞ tarafından 16-19 Kasım 2021 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleşecek.