• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Kurna Spa ile Rahatlatıcı ve Otantik bir Deneyim

Kurna Spa ile Rahatlatıcı ve Otantik bir Deneyim

  • 08 Aralık 2022 Perşembe 19:28

Mimari dokusu, baştan sona yenilenmiş dekorasyonu, özel lezzetleri ve servis kalitesi ile Sultanahmet’in büyüleyici yapılarından olan Four Seasons Sultanahmet, ‘Kurna Spa’ ile rahatlatıcı bir deneyim sunuyor. Yenilenme sürecinin bir sürprizi niteliğinde olan ve ilk kez sunulan bakım ve terapi deneyimi ile ‘Kurna Spa’ misafirlerine Four Seasons özeniyle lüks bir bakım ve arınma sağlıyor.

Tarihi Yarımada’nın benzersiz konumuyla dikkat çeken simge yapılarından Four Seasons Sultanahmet, misafirlerini yepyeni bir sürprizle karşılıyor. Otelin ilk kez hizmete sunduğu ‘Kurna Spa’, tasarımı, uzman terapistleri, cilt ve vücut bakımları, masaj ve hamam terapileri ile spa deneyimini otantik ve farklı bir boyuta taşıyor.  Kurna Spa'da Bali'li masaj terapistleri ile Türk hamam terapistleri servis verirken tüm hizmetler en deneyimli ellerle ve Four Seasons özeni ile sunuluyor. 
Sabah saat 10:00 ve akşam 22:00 saatleri arasında hizmet veren Kurna Spa’da tek ve çift kişilik iki hamam ve bir masaj odası ile kadın ve erkek misafirler için ayrı bir adet buhar odası ve dinlenme alanı bulunuyor. ‘Kurna Spa’da yer alan büyük hamam ise 6 kişilik parti ve gelin hamamı organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Deneyim ve geleneksele vurgu yapan Spa’nın erkek bölümünde uzun yıllara dayanan deneyimi ile erkek hamam terapisti, kadın bölümünde ise kuşaklar boyu hamam terapistliği yapan bir aileden gelen ve bunu uzun yıllara dayanan deneyimiyle zenginleştiren kadın hamam terapisti dikkat çekiyor. 

‘Kurna Spa’da Otacı Emine Boyner'in kurucusu olduğu ve Ayvalık’ta en kaliteli zeytinyağları ile üretilen Atölye Patika'nın sabunları, Ege'den gelen bir esinti ile bedenleri ve ruhları arındırıyor. Masaj bakımlarında kullanılan, Esra İzgi’nin kurucusu olduğu ve yine Ayvalık’ta üretilen Atelier Eso’nun tamamı organik ve saf masaj yağları ise bütünsel bir rahatlama sağlıyor.
Cilt ve vücut bakımlarında en sevilen markaların başında gelen, ürünleri ile etkili bir bakım sunan Biologique Recherche ve Sodashi ürünleri kullanılıyor. Laboratuvarda güçlendirilmiş içindeki aktif maddelerin yoğunluğu ile bilinen kırk yılı aşkın köklü bir Fransız markası olan Biologique Recherche ve sadece Four Seasons bünyesinde sunulan bakımları ve ürünleri ile vegan, kimyasal içerik bulundurmayan, çakraları ve enerji boyutunu temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olan eşsiz marka Sodashi ile benzersiz bir yenilenme sağlanıyor.

Daha aktif bir deneyim arayanlar misafirler ise donanımlı bir spor salonunda veya arzu ederlerse açık alanda uzman fitness eğitmenleri eşliğinde günlük egzersizlerini gerçekleştirebiliyor. ‘Kurna Spa’ bireysel veya otantik bir kaçış arayanlar için huzur ve sakinliği ile gerçek bir rahatlama sunuyor.


 Kurna Spa tasarımı ile otantik, rafine ve rahatlatıcı bir ortam sunuyor

Hamamın özel girişinde kullanılan beyaz mermer mozaik ve geleneksel saray mimarisinin çağdaş yorumuyla tasarlanmış bir kanepe misafirleri karşılıyor. Kavisli duvarlar ve kemerlerle oluşturulan ve misafirleri adeta koza gibi saran hamam iyi hissettirmek için tasarlandı. 
Hamamın tasarımına özgünlük katan otantik taş kurnaya hafifletici bir kontrast olarak diğer alanda kullanılan Arabescato mermerine, sofistike bir vurgu olarak Pietra, gri kontrastıyla eşlik ediyor. Kişiye özel olarak konumlandırılan ahşap, aydınlatma ve aynalar Türk zanaatkarlar tarafından hazırlandı. Geleneksel fenerlerin çağdaş yorumlarını hayata geçirmek için ışıklandırma yapılırken ahşapları zenginleştirmek üzere füme meşe ve sıcak bronz metal tonu kullanıldı.