• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Hollywood'dan İlham Verecek 10 Gelinlik Modeli

Hollywood'dan İlham Verecek 10 Gelinlik Modeli

  • 17 Şubat 2021 Çarşamba 12:53

Gelinliğinizi seçerken ilham alabileceğiniz, Hollywood'un unutulmayan filmlerinin gelinliklerini sizin için derledik.

1. Runaway Bride / Julia Roberts


Ülkemizde 1999 yılında ’Kaçak Gelin’ ismiyle vizyona giren filmde Julia Roberts’ın giydiği, Amsale Aberra tarafından tasarlanan bu gelinlik günümüzde yeniden yorumlanarak tercih edilebilecek modeller arasında.

2. Bride Wars / Kate Hudson


Kate Hudson tarafından canlandırılan Liv Lerner karakterinin giydiği gelinlik Vera Wang tasarımı. Anne Hathaway’in de gelin gibi giyindiği Bride Wars Filmini’nin bu karesinde Hathway, balık ve modern gelinliğiyle karşımızda. 

3. The Princee Diaries 2 / Anne Hataway


2001 Yılında vizyona giren ve Anne Hathaway tarafından canlandırılan Mia karakterinin gelinliği, omuzları saran  dantel detaylara sahip. Gelinlik,  Gary Jones tarafından tasarlandı. 

4. Moulin Rouge / Nicole Kidman


Filmde Satine karakterini canlandıran Nicole Kidman’ın gelinliği bütün detaylarıyla mükemmel görünüyor. Catherine Martin’in tasarladığı bu gelinlik filmin vizyona girdiği yıllarda çok konuşulan bir gelinlik oldu.  

5. Monster-in-Law / Jennifer Lopez


Saeyoung Vu Couture tarafından tasarlanan, film provaları sırasında da Jennifer Lopez tarafından giyilen bu gelinlik, uzun eldivenleriyle zamana meydan okuyan tasarımlardan. 

6. Sex and the City / Sarah Jessica Parker


1998'de Amerika Birleşik Devletleri'nde prömiyerini yaptı ve altı sezon boyunca yayınlanarak 94 bölümle 22 Şubat 2004'te sona erdi. Sarah Jessica Parker’ın ölümsüzleştirdiği Carrie Bradshaw, Mr. Big’e sonunda ‘evet’ demek için Vivienne Westwood tarafından tasarlanan gelinlik Hollywood yıldızlarının ikonikleşen  kostümlerini anımsatıyor. 

7.27 Dress / Katherine Heigl


27 Dresses'te Katherine Heigl'in giydiği gelinlik  Amsale tarafından tasarlandı. Bu günün minimalist gelinlerinde sıklıkla rastladığımız modellerden. 

8. 50 Shades Darker / Dakota Johnson


Grinin Elli Tonu Filmi’nde Dakota Johnson’un giydiği harika gelinlik Monique Lhuillier tarafından tasarlandı. 

9. Ghosts of Girlfriends Past / Jennifer Garner


Bu romantik komedi filminde Jennifer Garner, Denise Wingate tasarımı gelinliğiyle ekranlara geldi. İspanyol tasarımcı Manuel Mota ile iş birliği yapılarak tasarlanan bu gelinlik herkesin aşık olacağı türden bir güzelliğe sahip!

10. The Hunger Games / Jannifer Lawrance


Jennifer Lawrence'ın The Hunger Games Fimli’nde giydiği gelinlik Tex Saverio imzalı. Tüller ve metallerle  süslenen bu gelinliğin en dikkat çeken detayları ise omuzlarda.