• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Hangi Burçla Gerçek Aşkı Yaşayabilirsin?

Hangi Burçla Gerçek Aşkı Yaşayabilirsin?

  • 09 Mayıs 2021 Pazar 10:00

İngiliz astrolog Francesca Oddie yorumluyor: Hangi burçlar birbiriyle uyumlu ve hangi burçla mükemmel bir ilişki yaşayabilirsin?

İngiliz astrolog Francesca Oddie’ye göre mutlu bir evliliğin anahtarı uyumlu burçlar. Çünkü bazı burçlar birbiriyle daha uyumlu, bazıları ise biraraya geldiğinde tartışmaların  yaşanılması kaçınılmaz. Uyumlu burçlar bir araya gelince ‘huzur’ dolu bir birliktelik yaşanma olasılığı daha yüksek, uyumsuz burçların birliktelikleri ise hüsranla sonuçlanabilir.  


Peki, Oddi’ye göre hangi burçlar birbirleriyle aşk uyumuna sahip? İşte mükemmel ilişki için burçların aşk uyumu:

‘Batı astrolojisinde 4 temel element bulunmaktadır; Ateş, toprak, hava ve su. 

Ateş; Koç, Aslan ve Yay’dır. 

Toprak; Boğa, Başak, Oğlak’tır. 

Hava; İkizler, Terazi ve Kova burcudur. 

Su ise; Yengeç, Balık ve Akrep burcudur. 

Kural, aynı elementlerdeki insanların birbirleriyle çok iyi ‘çalışmasıdır’. Yani ofis ortamında mükemmeldirler. Ancak aynı evde yaşamaya başlayınca ve konu ‘aşk’ olduğunda işler değişir. Ateş, aksiyonu, aşkı, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi sever. Toprak ise güvenlik, rutin ve kaliteyi simgeler. Hava burcundan olan insanlar konuşmayı, düşünmeyi, okumayı, tartışmayı sever. Su burçları ise  i duygusal, hassas ve besleyicidir. 


KARŞITLAR BİRBİRİNİ ÇEKER

Zodyak bir çarktır ve her ateş burcunun zıttı bir hava burcudur, her toprak burcunun tersi ise bir su burcudur. Ateş ve hava genellikle dışa dönüktür, toprak ve su ise daha içe dönüktür. Astrologlar, bu işaretlerin "aynı madalyonun farklı yüzleri" olduğunu ve bu insanların hayata farklı ama tamamlayıcı bir şekilde yaklaştığını söylüyorlar.


HANGİ BURÇLAR ARASINDA AŞK UYUMU VAR? *

Peki, hangi burçlar arasında aşk uyumu var? Oddie’ye göre mükemmel çiftler şöyle;

KOÇ + TERAZİ

Dengeyi, uyumu ve düşünceyi temsil eden Terazi, yaşam enerjisi bol ama dediği dedik Koç’u dengeler ve çift mükemmel uyumu yakalar.


YAY+ ASLAN

Her iki burç da aşık olmayı macerayı sever. Televizyonda aynı programları sevdikleri kesinlikle su götürmez bir gerçektir. Aşk hayatlarında da adeta birbirleri için yaratılmışlardır.


BAŞAK + BALIK

Her ne kadar ilk başta tuhaf bir çift olarak görülürlerse de karşıt reaksiyonlar onları birbirlerine çok daha fazla bağlar. Balık’taki vurdumduymazlık Başak’ın daha fazla organize olmasını sağlar.


TERAZİ + AKREP

Toprak ve Su grubundan bu ikili mükemmel bir ev hayatına sahiptir. Her ikisinin de farklı yönleri vardır ama konu yatak odasına geldiğinde işler değişir. İkisi de birbirlerinin özeline uyum gösterir.


KOÇ + ASLAN

Kimyaları birbirlerine müthiş uyar. Bu yüzden kapalı kapılar ardında çok fazla eğlenirler. Yani ikili ilişkilerde mutluluğu yakalarlar. Gevşemek için birbirinize zaman vermeyi ihmal etmeyin.


BOĞA + YAY

Her ikisi de açık havada etkinlik yapmayı sever. Ancak Yay Burcu illa da kendi ortamında eğlenmeyi sever ve bazen rahat kalmak ister. Boğa ise sürekli birlikte etkinlik yapmak ister. Ancak birlikte plan yapmışlarsa çok eğlenirler.


İKİZLER + KOVA

Bol sohbet, eğlence, sosyalleşme. Ancak rutin ev işlerini kim yapacak? Her ikisi de suyu çok sevdikleri için doğal olarak suyla ilgili yapılan etkinliklere de bayılırlar. Bulaşık yıkamanın yanısıra havuz keyfi de tam onlara göre.


YENGEÇ + OĞLAK

Bu iki burç birbirlerini çok çekerler. Yengeç tamamen evcil bir burç olduğu için evde kalmaya bayılır. Oğlak da hayat arkadaşı Yengeç’in bu durumundan oldukça hoşnut olur.