• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Gelin Buketini Burcuna Göre Seç!

Gelin Buketini Burcuna Göre Seç!

  • 04 Mart 2021 Perşembe 15:29

Gelinliğinizi seçtiniz, peki en önemli tamamlayıcısı buketinize karar verdiniz mi?

Her burcun farklı bir tarzı ve öne çıkan bir özelliği var. Önce gelinlik modelini, sonra da gelin buketini burcuna göre seçmek istersen, sana uygun çiçeği bil istedik. İşte burçların karakterine ve yıldızına en uygun çiçekler ve gelin buketleri.

   

Koç Burcu

İlkbahar aylarının burçlarından olan koç burcu insanları karakter olarak güçlü ve hareketli. Hangi mevsim olursa olsun bir Koç Gelini için kırmızı olmazsa olmaz.

Gelin buketinizin tamamı kırmızı güllerden olabileceği gibi, pastel tonların arasına karıştırdığınız kırmızı bir çiçek tam size göre. Bahar ve yaz aylarında evleniyor 

kır ya da sahil düğünü planlıyorsanız   sümbül ve papatya da Koç gelinleri için harika seçim. 

     

Boğa Burcu

Bir diğer ilkbahar burcu olan boğa burcu gelinleri, hayata pozitif  bakan bir karaktere sahip. Şıklığın yanında zengin görünümü de seven boğa burcuna en uygun çiçek lale. Gökkuşağının tüm renklerini içinde barındıran lale çiçeğinin 100’den fazla türü bulunur ve her rengi boğa burcu gelinine çok yakışır. Ancak lale çiçeğinden yapılacak gelin buketinizi tek renk seçin ve yanında farklı bir çiçek kullanmayın. Alternatif ararsanız farklı renk alternatifleri sunan güller ve nergis çiçeği de boğa burcu gelinin buketinde en gözde tercih olacak. 

   

İkizler Burcu

Meraklı ve değişime açık yapısıyla dikkat çeken ikizler burcu, pek kimsenin bilinmediği, farklı türde çiçeklere ilgi gösterir. O nedenle gelin buketlerinde farklı tür çiçekleri biraraya getirerek kendi tarzlarına uyan buket hazırlamayı isteyebilirler. Cipsolar ve yabani otlarla gelin buketini kendi hazırlamak isteyen ikizler gelinine önerimiz, buketin içine sevdikleri renkte yabani güller de yerleştirmeleri.Sade bir alternatif arayan ikizler burcuna ikinci çiçek önerimiz ise orkide olacaktır. Gelin buketlerinde son dönemde sıkça gördüğümüz bu özel çiçek, romantizmin de temsilcisi. 

  

Yengeç Burcu

Arkadaş canlısı, sempatik ve romantik yengeçler uyumlu ve sakin yapılarıyla dikkat çeker. Bu da yengeç burcu gelinlerini hassas karakterlerden birisi haline getirir. Yengeç gelinlerine önerimiz kendileri gibi hassas çiçekler. Sümbül ve zambak en doğru tercih olurken pembe güllerin de yengeç burcu gelinleri için en romantik tercih olacağını söylemeden geçmeyelim. 


Aslan Burcu

Gösterişi ve ihtişamı seven aslan burcu gelini, düğününde de gelinliğinden buketine kadar gösterişli görünmeyi ister. Gelinlik tercihi taşlı olabilir, bu nedenle buketinde de gelinliğini tamamlayan bir tasarım öneriyoruz. Eğer gelinliğinizde taş yoksa o zaman istediğiniz renkte orkidelerden yapılmış, kocaman bir buket tam sizin için. 


Başak Burcu

Titizliğiyle ve sadeliğiyle tanınan Başak gelini, aynı zamanda da mükemmelliyetçi. Sadeliğiyle ve zarifliğiyle ön plana çıkan başak burcu gelinlerine tavsiyemiz abartıdan uzak, tek tip bir gelin çiçeği buketi seçmeleri yönüde.  Lavanta, açelya ya da başak buketi, aralara serpiştirdiğiniz cipsolar ile tam sizin tarzınıza göre…Terazi Burcu

Karşısındakini etkilemeyi her zaman başarabilen terazi burcu gelinleri uyumlu olmaya son derece dikkat eder. Bu nedenle de iki renkli çiçekler her zaman favorileri olur. Yıldız çiçeği olarak bilinen dalya, Terazi burcu gelinlerinin ilk tercihi olabilir.Pembe ve beyaz ya da pembe ve mor karışımı buketler farklı çiçeklerden de oluşursa terazi burcu gelinlerine çok yakışacak. 


Akrep Burcu

Hayatı tutku ile yaşayan akrep burcu gelini hayatı seven ve yaşamdan keyif almasını bilen özellikleri ile karşımıza çıkar. Doğayı çok seven akrep burcu gelinleri, her renge aşık ve tutkulu. Alternatif dağ çiçekleri, karanfil ve orkidenin bütün renkleri akrep burcu gelininin doğa sevgisini gözler önüne sermeye yetiyor. 


Yay Burcu

Zarif ve narin yay bucu gelini aynı zamanda hassas ve bir o kadar da çekici. Zambak adeta bu burç için yaratılmış. Sade ve şık zambakların yanısıra alternatif aranırsa leylaklarla hazırlanmış bir buket yay burcu gelinine çok yakışacak. 

   

Oğlak Burcu

Çalışmayı çok seven ve hiç yorulmayan oğlak burcu gelinleri, aynı zamanda ağır başlı ve geleneksel. Asaleti çok seven bu burç düğününde de en asil tercihleri yapacaktır. Biz oğlak burcu gelinine buketinde şakayık ve kamelya çiçeğini öneriyoruz. Dayanıklı çiçeklerin başında gelen bu çiçeklerin beyazı düğün gününüzde asaletinizi bütün ihtişamıyla gözler önüne serecek…  

  


Kova Burcu

Hayal kurmayı en seven burç olan kova burcu gelini, muhteşem bir düğünün de hayallerini kurar. Sıra dışı kova burçları en özel günlerinde de farklı olmak ve kendilerini yansıtmak ister. Kova burcu gelininin bizce ilk tercihi bukette sukulent olmalı. Onun dışında kardelen, okaliptüs ve yıldız çiçeği de  bu burcun gelinlerini farklılaştıracak çiçeklerden.
Balık Burcu

Duygusal balık burcu kadınları,tercihlerinde de romantik ve bir o kadar da şık. En sevdikleri çiçeği sorsak çoğu için ilk sırada nergis çiçeği gelir. Harika kokusuyla baharın müjdecisi nergisler, gelin buketlerinde de tercih edilebilir. Pembe ve mavinin her tonunu seven balık burcu gelinlerine bu tonları taşıyan ve baharı hatırlatan çiçekleri buketlerinde kullanmalarını öneririz.