• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
ELIE SAAB Yeni Gelinlik Koleksiyonunda Yunan Mitolojisinin Tanrıçası Polyhymnia’dan İlham Alıyor

ELIE SAAB Yeni Gelinlik Koleksiyonunda Yunan Mitolojisinin Tanrıçası Polyhymnia’dan İlham Alıyor

  • 25 Temmuz 2023 Salı 06:03

ELIE SAAB, 2023 Sonbahar gelinlik koleksiyonuyla Yunan mitolojisindeki ahenkli güzellik arayışına davet ediyor. Görkemli çizgisi ve aurasıyla kusursuz feminenliği kutlayan koleksiyon, estetik ve pastoral yansımaları ile sezgileri harekete geçiriyor. ELIE SAAB, yeni koleksiyonuyla mitolojideki tanrıçalardan biri olan Polyhymnia’dan ilham alıyor.

ELIE SAAB 2023 Sonbahar gelinlik koleksiyonu heykelsi silüetler, asil kumaşlar ve zarif detaylarla şekillendirilerek klasik dokunuşları modern nüanslara dönüştürüyor. Koleksiyonun genelinde Antik Yunan mitolojisinden alınan ilham her detayda kendini gösteriyor. Olimpiyat taçları edasıyla koleksiyonda bulunan defne yaprağı desenli danteller, straplez korsajların etrafında görkemli bir çelenk oluşturuyor. Koleksiyonda ışık saçan kristallerle beraber kullanılan yumuşak danteller, zarif işlemeleri ön plana çıkarıyor. Parçalar üzerinde kullanılan parlak dokular ise Yunan mitolojisindeki beyaz mermer heykellerin ışıltısını andırıyor. Doğal çiçek formlarından oluşan görkemli ve dökümlü tasarımlar, Fransız güpürü ile birleşerek sırt detaylarına zarafet katıyor.
Koleksiyondaki her parça simetri, denge ve estetiği ön planda tutarak, uyum ve harmoni duygusunu uyandırıyor. Tasarımlar üzerindeki parlak detaylar, ince krep ve jorjet kumaş örgülerin kıvrımları ve omuzdan zarif bir şekilde dökülen tarzları ile antik tapınakların sütunlarını anımsatıyor. Yarı saydam değerli taşlar, tasarımların yakaları boyunca parıldayarak sade ve aynı zamanda göz kamaştırıcı bir etki yaratıyor. Koleksiyonun bütününde ELIE SAAB, ince ve hafif kumaşlardan yaratılan altın oran silüetlerine kadar detaycı bir işçilikle bel hatlarını vurgulayarak zarafet ve duruşun estetiğini yeniden tanımlıyor. 
ELIE SAAB 2023 Sonbahar gelinlik koleksiyonu, en özel seçkileriyle Vakko Wedding mağazalarında yer alıyor.