• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Düğününü Planlarken Kişisel Bakımını İhmal Etme!

Düğününü Planlarken Kişisel Bakımını İhmal Etme!


Tüm gözlerin üzerinde olacağı o gün ışıl ışıl parlamak istiyorsan düğünden en az 6 ay önce bakım yapmaya başlamalısın…

Gündelik hayatın ritmi artınca aksattığımız ilk rutinlerden biri kişisel bakımımızdır. Kendine özen göstermemek, o gelinlik randevusuna zamanında gitmemek kadar önemli görünmeyebilir ama uzun vadeli etkileri çok daha acımasız olacaktır. 

Tüm gözlerin üzerinde olacağı o gün ışıl ışıl parlamak istiyorsan düğünden en az 6 ay önce bakım yapmaya başlaman şart!

İşte öncelik vermen gerekenler:


Su şişeni yanında taşı!
Artık hepimizin bildiği bir gerçek var: 8 bardak su içme alışkanlığını kazanmak çok önemli. Su, cildi içerden besler, nem dengesini sağlar ve daha elastik ve parlak görünmesine yardımcı olur. Yapman gereken basit; su şişeni de cep telefonun gibi yanından ayırmamak! 

Nemlendiriciler en yakın arkadaşın
Cildini nemsiz bırakman kuruluk, tahriş, pul pul dökülme gibi istenmeyen sorunlar yaşamana sebep olabilir. Bunu engellemek için her şeyden önce cilt tipine ve ihtiyacına uygun ürünler tercih ettiğinden emin ol! Sonra da bunları gözüne çarpacak yerlere koy. Çalışma masan, arabanın torpido gözü, mutfak tezgahı, yatağının yanındaki komidin gibi… Ve her gördüğünde ilgili bölgeye sür! Ayrıca, güneş koruyucu ürünleri ihmal etmediğinden de emin olmalısın.


Cildini temizlemeden uyuma
Birçoğumuz kullanımı için bir lavabo gerektiren temizleyicileri tercih ediyoruz. Ancak yoğun günlerde tembellik edip cilt temizliğini ihmal etmek yerine kullanımı kolay ve pratik tek kullanımlık yüz temizleme bezleri kurtarıcı olabilir. Temiz bir yüz gözeneklerinin açık kalmasına yardımcı olur, bu da cildinin nefes almasını kolaylaştırır.  

Peeling de cildi ölü hücrelerden ve siyah noktalardan arındırmanın en iyi yollarından biridir.  Haftada iki veya üç kez cildine peeling yapmayı ihmal etmemelisin.

Makyajını çıkarmadan yatağa giriyorsan sivilceden lekelenmelere kadar pek çok sorunla karşı karşıya kalabilirsin. Düğün öncesinde bu konuya hassasiyet gösterdiğine emin ol!

Kızlarla spa keyfi
Gelin adayları genellikle düğün hazırlıkları sürecinde arkadaşlarına yeterince zaman ayıramamaktan şikayet eder. Peki kızları toplayıp bir spa merkezine gitmeye ne dersin? Böylece özlediğin insanlarla güzel bir gün geçirirken cilt bakımı ritüelini de bozmamış olursun! 

Stresten uzaklaş
Teknik olarak bir cilt bakımı ipucu olmasa da stresten uzak durman çok önemli! 

Endişe, stres ve korku tüm sağlığımızı olduğu gibi cildimizi de etkiler. Kadınlardaki stres ve uyku sorunlarının, cildin bariyer fonksiyonunu olumsuz yönde etkilediği ve ciltte su kaybına neden olduğu araştırma sonuçlarıyla kanıtlandı.

Gözaltı morlukları ve şişliklerden arınmak için günde en az 8 saat kaliteli uyku uyumaya özen göstermen gerekiyor.

Düğün planlama sürecinde verilmesi gereken kararlar senin için stres sebebi olmamalı, her anın tadını çıkarmaya bak!


Ne yediğine dikkat et!
Doğru beslenme alışkanlığı kazanarak, cildinin gençliğini ve güzelliğini uzun yıllar koruman mümkün! Sağlıklı bir cilt, sağlıklı bir bedenin yansımasıdır. 

Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini dengeli tüketirsen kan dolaşımın düzene girer ve cilde daha fazla oksijen taşınır. Domates, zeytinyağı, ıspanak, yumurta ve yeşil çay da cildi güzelleştiren besinler arasında öne geçiyor.

A, C, D, E vitaminlerinin eksikliği cildin cansız, kuru veya fazla yağlı olmasına neden olur. Kırışıklıkları takviye vitaminler ile geciktirebileceğini unutma.