• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Düğünlerde Sanal Hediye Dönemi Başlıyor!

Düğünlerde Sanal Hediye Dönemi Başlıyor!

  • 03 Nisan 2021 Cumartesi 11:51

Düğününüzü ertelemeyin! Şimdi düğünlerde sanal hediye dönemi başlıyor.

Pandemi sürecinin etkisiyle 2020’de bir önceki yıla göre %10,1 düşüş yaşayan evlilik oranlarında en önemli etken çiftlerin düğünlerini erteleme kararı oldu. Bu kararda  çiftler gerekçe olarak en çok 'hediye alamama' konusunu  gösterdi. 


Şimdilerde düğünlere katılım oranı azalsa da, mutlu günlerinde sevdiklerinin yanında olamasa dahi hediye vermek isteyenlere yeni bir uygulama geldi.  BiJeton, BiPara ve BiKart adı verilen sanal hediye çeşitleriyle, düğünler başta olmak üzere tüm özel gün hediyeleri dijital ortama taşınıyor. 


Kendi düğününden ilham aldı! 

Projenin çıkış noktasına dair ayrıntıları paylaşan BiJeton Kurucusu Aytunç Alanç, “Eşimle evlendiğimizde düğünümüze katılamayanların çoğunun çelenk gönderdiğine, kimilerinin aldığı altını düğüne katılan akrabaları aracılığıyla göndermeye çalıştığına, kimilerininse hesap numarası isteyip hediye edeceği altının değeri kadar para yatırmayı teklif ettiğine şahit olduk. Tam da bu noktada gördüm ki bu sadece bizim değil, devasa bir sektörün kanayan yarası. Böylece doğan BiJeton.com, bugün ürünüyle insanların sevdikleri için birer anı oluşturmalarına, hatta dilerlerse BiPara ekleyerek hediyesini daha değerli hale getirmelerine imkan veriyor. BiKart ile online alışverişte kullanmak için sanal hediye kartları oluşturmalarını sağlarken, BiPara ile de sanal para hediye etmelerini mümkün kılıyor. Hediye sahipleri ise platform üzerinden açtıkları hesapta bakiyelerini görüntüleyebiliyor ve BiPara’larını kendi IBAN bilgilerini vererek banka hesabına gönderebiliyor” dedi. 


Kripto paraların da hediye edilmesini amaçlıyor 

BiJeton.com olarak geliştirdikleri sistemi kripto para ekosistemine de uyarlamak istediklerini söyleyen Aytunç Alanç, “Oluşturduğumuz jeton, sanal para ve sanal hediye kartlarıyla özel günlerde sevdiklerine hediye almak isteyen ancak fiziken bir araya gelemediği için hediyenin kendisini veya maddi değerini ulaştırmanın yollarını arayanlar için, hem kolay hem de şık bir alternatif oluşturduk. Uzun vadede amacımız, sisteme kripto paraları da dahil etmek. Böylece giderek önem kazanan ve pek çok alanda kullanılan kripto para birimlerinin de hediye edilmesini sağlamak” ifadelerini kullandı.