• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Düğün Öncesi Endişelerinden Kurtulma Yolları

Düğün Öncesi Endişelerinden Kurtulma Yolları


Düğün öncesi gerginliğini en aza indirmek ve uzaklaştırmak için bu ipuçlarına bir göz at!

Düğün hazırlıkları esnasında stres ve yorgunluktan dolayı kendini tedirgin veya endişeli hissedebilirsin. Her şeyin yolunda gitmesi için fazla düşünüyor, düşündükçe geriliyor ve bu gerginlik müstakbel eşine, ailene ya da sevdiklerine karşı kırıcı davranmana sebep oluyor olabilir.

Bu endişe aşamasından başarıyla geçenlerden bazı değerli görüşler edindik. Düğün öncesi gerginliğini en aza indirmek ve uzaklaştırmak için bu ipuçlarına bir göz at!

Mükemmeliyetçi olma
Her gelin ve damat elbette özel günlerinin mükemmel olmasını ister. Ancak bu arzunun zihnini çok fazla tüketmesine izin vermemelisin. Gerçekçi beklentilerin olsun. Beklenmedik bir sorunla karşılaştığında elbette canın sıkılacak ama büyümesini engellemek için çözüme odaklanman sinirlenmenden çok daha önemli.


Eşinle paylaş
Düğün hazırlıkları esnasında mutluluğun kadar yorgunluğunu ya da kaygılarını da sevgilinle paylaşmaktan çekinmemelisin. Yüreğinden geçenleri paylaşmaktan asla korkma. Yüklerini paylaşırsan rahatlayacağın gerçeğini aklından çıkarma. Unutma bu düğün ikinizin de düğünü!

Bir arabulucu el altında olsun
Eğer endişelerin partnerinle bir anlaşmazlık yaşamanıza neden oluyorsa, en yakın arkadaşın veya kardeşin gibi en yakın diğer kişiyle konuş. Yalnızca koşabileceğin bir dert ortağı olmakla kalmayıp, aynı zamanda bir çözüm aramana, iletişime aracılık etmeye ve hatta pozitif enerjini geri getirmene yardımcı olabilirler.


Meditasyon
Bitmek bilmeyen koşuşturmadan biraz uzaklaşmak için kendine zaman ayır ve gözlerini kapatarak, nefesini kontrol ederek ve zihnini serbest bırakarak kendini sakinleştir. Dua etmek veya yoga yapmak, meditasyon yöntemin ne olursa olsun, duygularını tekrar olumlamak ve zihnini temizlemek için yegane zamanın olacak, değerlendir.

Yıllık izin 
Tüm hazırlıklar için daha fazla zamana ihtiyacın varsa yıllık izin kullanmaktan çekinmemelisin. Böylece tamamen odaklanabilir ve bu kaosu daha iyi yönetebilirsin.

Olumlu faaliyetler
Kendini ödüllendirmeyi unutma! Spa günü, doğa yürüyüşü veya endişelerini uzaklaştırıp kendini daha iyi hissetmene ne sebep olacaksa bunu kendine borçlusun! Evet belki zaten hayatının en özel günü için hazırlanıyorsun ama bunu yaparken akıl ve ruh sağlığını korumak için kocaman nefesler almalısın.

Sosyal medyaya ara ver
Sosyal medya sana binlerce fikir ve referans verebilir ama tercihlerini belirleyene kadar bunlardan faydalanmak işini kolaylaştırsa da sonrasında aklını karıştırmaktan başka işe yaramaz. Unutma hep daha iyisi olabilir ama mühim olan senin ne istediğindir.