• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Doğru Gelinliği Seçtiğine Emin Ol!

Doğru Gelinliği Seçtiğine Emin Ol!


Kendin için en doğru gelinliği seçtiğinden emin olmak için bu kontrol listesini gözden geçirmeyi unutma...

COVER PHOTO CREDIT DIEGO MOURA

Hata yapmak için fazla pahalı olması bir yana, gelinliğin tüm hayatın boyunca  giyeceğin en önemli kostümlerden biridir. Müstakbel eşinden önce gelinliğine “evet” demeden önce, emin olman gereken maddeler ise şöyle:

Düğünün için uygun bir stile mi sahip?
Takıntı haline getirdiğin gelinlik, düğün mekanın, teman ya da stiline uygun olmayabilir. Örneğin gece boyunca dans pistinden inmeyi düşünmüyorsan uzun kuyruklu bir gelinlik buna izin vermeyecektir. Seçtiğin gelinliğin düğün günün için yaptığın diğer tüm tercihlerle uyumlu olmasına özen göstermelisin.

Seçimini başkalarının etkisinde kalmadan, kendi arzu ve tarzına göre mi yaptın? 
Genellikle başkalarının fikirlerinden kolayca etkilenen ya da saygı duyması gerektiğine inanan bir kadın olsan bile, seçtiğin gelinliğin kendi tercihin olduğundan emin ol. Bir gelinliğin sana yakışıp yakıştığı konusunda kendini sürekli onay almak zorunda hissediyorsan, bu aramaya devam etmen gerektiğinin ve henüz doğru elbiseye denk gelmediğinin işareti olabilir. 

Doğru nedenlerden dolayı mı satın alıyorsun?
Yukarıdaki maddeye benzer şekilde, elbiseyi sevdiğin gerçeğinden başka bir nedenle satın almadığından emin olmalısın. Örneğin gereğinde fazla gelinlik denediğinden ve seninle birlikte alışverişe çıkanları sıkmaya başladığından endişelenmen ya da 8 ay sonra aklındaki kiloya ulaşacağından emin olduğundan değil!  Kendini zorlama, acele etme! Bu senin için unutulmaz bir kostüm olacak, içinde kendini iyi ve güzel hissettiğine emin ol!

Seçtiğin gelinlik içinde yemek yiyebilir, saatlerce ayakta durabilir, dans edebilir ve yine de kendini iyi hissedebilir misin?
Gelinliğin içinde neredeyse tüm bir gün geçireceksin, yapmayı planladığın her şeyi rahatlıkla yapabileceğine emin olmalısın. Vücudunu sıkıca saran ya da tamamen dantelden oluşan ama seni kaşındıran bir gelinlik içinde muhteşem göründüğünü düşünebilirsin ama rahatlıktan ödün vermemen gerektiğini aklından çıkarma! Mutlu ve rahat olmanın güzel görünmek kadar önemli olduğunu biliyorsun.

Tüm seçeneklerini gördüğüne emin misin?
Henüz evlenme teklifi almadan çok önce bile nasıl bir gelinlik istediğini planlamış olabilirsin ama provalarda mümkün olduğunca çok alternatife şans tanıdığından emin olman çok önemli. Hiç ummadığın bir tasarım sana kendini dünyanın en güzel gelini gibi hissettirebilir. Beklenmedik olasılıklara şans vermenin ne zararı olabilir ki?