• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Doğru Bir İlişkinin İşaretleri

Doğru Bir İlişkinin İşaretleri


Birisi için delirdiğin zaman bile, onun senin için doğru insan olup olmadığını bilemeyebilirsin. Bir sene sonra farklı hissetmeyeceğin ne malum? 10 sene? Tüm ömür?

COVER PHOTO CREDIT koko-photography.com

Ciddi ve uzun ömürlü ilişkiler kurmak zordur ve herkesin farklı kriterleri olabilir. Bununla birlikte, partnerinin sana uygun olup olmadığını bilmen için kimi işaretler var:

Başka kimseye söylemediklerini onunla paylaşıyorsun
Alkol aldıktan sonra çenenin düşmesinden bahsetmiyoruz, ama hayatınla ilgili samimi detayları paylaşma isteği ona güvendiğini gösterir ve bu da  başarılı bir uzun dönem ilişkisi için başlıca unsurlardan biridir.

Zayıf anlarını/yanlarını görmesine izin veriyorsun
Hayatında her şey yolundayken birisiyle mutlu olmak kolaylaşır. Peki ya kendini o kadar iyi hissetmediğinde? Beklediğin zammı alamadığında, kedin öldüğünde ya da son derece sıkıcı ve kötü bir gün geçirdiğinde de onu görmek istiyor musun? Bu tür zamanlarda seni rahatlatabiliyor mu?

Ona saygı duyuyorsun
Onu değiştirmek istemiyorsun. Gündelik hayatta seni irrite eden kimi ayrıntılar olabilir – sürekli giydiği halbuki hiç de yakışmayan o kot pantolon, akşam yemeği yerine mısır gevreği yemesi, Pazar sabahları hala geç kalkması gibi- ama bir bütün olarak onu seviyorsun.

Ailenle tanıştırmak istiyorsun
Onunla ilgili gururlanıyorsun ve onu herkesle tanıştırmak istiyorsun.

Birlikte bir gelecek hayal edebiliyorsun
Adını onun soyadı ile kullanarak yeni imza denemeleri yaptığını iddia etmiyoruz, ama zihninin kimi zaman kendini onunla paylaşılan bir hayat tablosuna koymasına izin veriyorsun. Ve harika değil mi?

Aynı fikirde olmamaktan korkmuyorsun
Kavga etseniz bile seni dinleyeceğini ve kabaca başından savmayacağını biliyorsun. Seni ciddiye alıyor, yanlış olduğunu düşündüğü zaman bile…

Temel farklılıklarınız üzerinde çalışmak istiyorsunuz
Birlikte bir geleceği etkileyecek büyük farklılıklarınız varsa – farklı dini ya da maddi görüşler gibi- bunların üstesinden gelmek istiyorsunuz ve biliyorsunuz ki ikinizin de tatmin olacağı bir sonuca varabilirsiniz.

Birlikte gülüyorsunuz
Gülmek hayatın en basit zevklerinden birisi, kesinlikle birbirinizi güldürebilmelisiniz.

Onu inanılmaz ve tamamıyla çekici buluyorsun
Fiziksel kimya, sağlıklı bir ilişki için çok önemli bir unsurdur. Belki de toplum tarafından belirlenen standartlara uygun bir çekiciliği yok ama sen ona bayılıyorsun! İşte gerçekten doğru insan olduğunu düşünmen için iyi bir sebep.

Yanında sessiz kalmak mümkün 
Gevezelik ederek ya da başka türlü bir etkileşimle aranızdaki boşluğu doldurmak zorunda hissetmiyorsun. Bunun yerine, basit bir konfor hissediyorsun.

Etrafındayken kendin oluyorsun
Düşüncelerini süzgeçten geçirmek zorunda hissetmiyor; kendini güvensiz ya da huzursuz hissetmiyorsun.

Doğru oranda ihtiyaç duyuyorsun
Özlüyorsun ama çok değil. Bazı ihtiyaçlar iyidir ama çok fazla olursa hoşnutsuzluk yaratabilir.

Çok kıskanç hissetmiyorsun
Arkadaşları ile dışarı çıkmasından rahatsız olmuyorsun, kadın arkadaşlardan bile bahsediyor olsak. Her ikinizin de kendi hayatları ve hobileri var.

Daha iyi bir insan olmana sebep olduğunu hissediyorsun
Akıllı, komik, çekici, yaratıcı hissetmene sebep oluyor – halinin en iyi versiyonu yani. En iyi yanlarını ortaya çıkarttığını ve tamamladığını hissediyorsun.

Seni anlıyor
Bazen o kadar kolay ki. Senin dile getirmekte zorlandığın şeyleri bile anladığını hissediyorsun. Bu son derece sıcak ve rahat bir duygu ve uzun soluklu bir ilişkiye gireceğin insanda mutlaka olması gereken bir özellik.