• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Damadın Gelini Gördüğü O İlk An

Damadın Gelini Gördüğü O İlk An


İlk bakış fotoğrafları, internet üzerinde çığ gibi büyüyen yeni bir gelenek haline geldi.

İlk bakış fotoğrafları, törenden önce birbirini görmekten çekinmeyen modern çiftler arasında, yeni bir gelenek haline geldi. En büyük getirisi ise kalpleri ısıtan, unutulmaz kareler!


Bazı kültürlerde damadın gelini düğünden önce görmesinin kötü şans getireceğine hala inanılsa da ‘ilk bakış fotoğrafları’ son birkaç senedir yadsınamaz bir yükseliş göstermekte ve çoğu çift tarafından düğün planlaması listesinin başına eklenmekte.


Özellikle sosyal medyanın hayatımız üzerindeki hakimiyeti arttıkça önem kazanan bireysel görsel arşivimiz için vazgeçilmez yönelimlerden biri ve Instagram’da çığ gibi büyüyen bir hareket.


Düğün fotoğrafçınız ile önceden planlamanız gereken bu çekim genellikle aileler ve davetlilerden uzak özel bir yerde gerçekleşiyor.  

En büyük avantajı, düğünden ve davetlilerle karşılaşmadan önce en taze ve enerjik görünümünüz ile karelere yansıyacak olmanız.


İlk bakış fotoğraflarını kişiselleştirmenin birden fazla yolu var. Bazı çiftler aralarına konulan bir paravanın iki tarafında önce el ele tutuşmayı ve hatta birbirlerine geleceğe dair güzel sözler vermeyi tercih ederken, bazıları özellikle damadın tepkisine odaklanıyor ve gelin sırtı kendine dönük olan damada doğru yürüyor, damat arkasını döndüğünde ise yakalan ilk ifade donduruluyor.


Heyecanlı çift için mahremiyet sağlayan bu fotoğraf çekimi,  çoğu zaman gün boyunca yakalanan en iyi duygusal ifadeleri oldukça romantik bir şekilde yansıtıyor. 

Üstelik sonrasında fotoğrafçı için de diğer davetliler ve genel olarak organizasyon ile daha çok ilgilenmesi için fırsat sağlıyor.