• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Cosmolive Kozmetik'ten Kadın Girişimcilere Destek

Cosmolive Kozmetik'ten Kadın Girişimcilere Destek

  • 13 Haziran 2022 Pazartesi 10:45

Cosmolive Kozmetik, “Naturel Kişisel Bakım Marketi” kategorisinde, başvuru yapacak sadece ilk 50 kadın girişimciye özel olarak bedelsiz franchise vereceğini açıkladı.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları listesinde yer alan Cosmolive Kozmetik markası “Naturel Kişisel Bakım Marketi” kategorisinde, başvuru yapacak sadece ilk 50 kadın girişimciye özel olarak bedelsiz franchise vereceğini açıkladı. 

50 Kadın Girişimci Aranıyor

Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ödüllendirilen “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması” listesine 43.sıradan giriş yapan Unac Grup, kadın girişimcilere özel olarak büyük bir destek sağlayarak Türkiye’de Cosmolive Kozmetik markasıyla “Naturel Kişisel Bakım Market” kategorisinde mağazalaşmayı başlatıyor.

200’ü aşan naturel kişisel bakım, kozmetik ve hijyen ürünleri gamıyla, 45 ülkeye ihracatı yapılan Cosmolive Kozmetik markası Türkiye’de mağazalaşmak için ilk 50 franchise’ı sadece kadın girişimcilere verecek ve temel koşulları sağlayan girişimci kadınlar franchise bedeli ödemeyecek. 


2 Yıl İçinde 100 Mağaza Açılacak

Cosmolive Kozmetik markasının Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Ali Çoban, “Ülkemizde pek çok değerli kadın girişimci adayı hali hazırda hizmet veren kişisel bakım marketlerinden franchise almakta güçlük çekiyor çünkü özellikle finansal koşulları sağlayamıyor. Ekonomimizde yaşanan olumsuz gelişmeler de girişimci adaylarının cesaretini kırıyor. 25 yöneticisi de kadınlardan oluşan, tüm üretimini İzmir’de yapan, tamamen yerli bir marka olarak kadın girişimcilerimizin önünü tıkayan bu engelleri aşmalarını sağlayacağız. Cosmolive Kozmetik markamızın 200’ü aşan naturel ürün gamıyla, franchise bedeli almadan, doğru lokasyonlarda ve doğru zamanlarda mağaza açabilmeleri için kadın girişimci adaylarını destekleyeceğiz. Böylece hem yeni yatırımlara vesile olacak hem istihdamı teşvik edecek hem de üretimi had safhaya çıkaracağız. Ülkemizde eksikliği bilinen kaliteli, organik kişisel bakım ve kozmetik ürünlerini daha geniş kitlelere daha makul fiyatlarla sunmuş da olacağız,” açıklamasını yaptı. Franchise ile Türkiye’de 2 yıl içinde 100, Amerika’da ise 3 yıl içinde 100 naturel kişisel bakım marketi açmayı hedeflediklerini belirten Ufuk Ali Çoban Cosmolive Kozmetik’in İzmir’de bulunan fabrikasının 24 saat üretim yapmasından gurur duyduğunu da belirtti. 


Pandemide En Çok Kazanan Sektör

45 Ülkede Tercih Edilen Marka

Cosmolive Kozmetik, pandemi döneminde risklerin de etkisiyle kişisel bakım, kozmetik ve hijyen ürünlerine olan yoğun talebin karşılanmasında önemli bir rol oynadı ve Türkiye’nin önde gelen değerli perakende markaları da Cosmolive Kozmetik ürünlerini satın alarak kendi markalarının etiketleri ile satışa sundular.