• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
Christian Dior Couture 2021

Christian Dior Couture 2021

  • 07 Şubat 2021 Pazar 00:46

Dior'un dünyanın bilinen en eski tarot kartlarından ilham alınarak hazırlanan koleksiyonuyla kendinizi mistik ve büyüleyici bir dünyanın içinde bulacaksınız.

Dior'un kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, Orta Çağ'dan kalma elle boyanmış Visconti-Sforza tarot kartlarından ilhamla hazırladığı büyüleyici koleksiyonuyla Paris Haute Couture haftasına kelimenin tam anlamıyla damgasını vurdu.  Kurucusu Chiristian Dior'un geleceği görenlere duyduğu hayranlığa saygı duruşunda bulunan İlkbahar / Yaz 2021 Haute Couture koleksiyonunu Chiuri direktörlüğünde ve Pietro Ruffo'nun illüstrasyonlarıyla kurgulandı. Kartların sembolizmi ve gizemini yansıtan  karakterlerin her biri  ipek el yapımı uzun elbiseleri, kadife üzerine kristal mücevher uygulamaların göz kamaştırdığı kostümleri, tüyler ve çiçeklerle işlemeli altın jakar paltolarıyla adeta yüzyıllar öncesinden kalma nadide tabloların  zengin aristokrat kahramanları olarak karşımıza çıkıyor.

Dior'un kehanetlere olan tutkusu koleksiyonun kısa tanıtım filminde de kendini gösteriyor.  “Le Château du Tarot” un açılış sahnesinde, bir kâğıt destesi kartları karıştırıp ziyaretçisine "Ne bilmek istersiniz?" diye soran kahine genç kadın "Ben kimim?" sorusunu sorar. 

Baş Rahibe'nin kartını aldıktan sonra genç kadın, gizemli bir kalenin kasvetli odalarında gerçek benliğini bulmaya çalışırken Visconti-Sforza tarot kartlarının 15 figürü ile karşılaştığı büyülü bir dünyanın içinde bulur kendini.  Filmin sonunda ana karakterin, kadınsı ve erkeksi parçaları bir öpücükte bir araya gelerek  kendini keşfetme yolculuğu sona ererken  bir yeniden doğuş biçimi başlar. 

Şimdi bu büyüleyici dünyanın içine dalın ve bu mistik yolculuğun keyfini çıkarın. Tanıtım filmi de  Gelin Tv^de yayında iyi seyirler.