• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Balayında Afrika’ya Gitmek İçin 8 Neden

Balayında Afrika’ya Gitmek İçin 8 Neden


Rüya gibi manzaralar ve vadettiği harika deneyimler ile bu kıta kesinlikle balayı listesine girmeyi hak ediyor!

COVER PHOTO CREDIT africaendeavours.com

Maldivler, Paris ve Karayipler, yeni evliler için oldukça popüler destinasyonlar ama eğer sen alternatif bir balayı düşlüyorsan, bu neden Afrika olmasın? Bu güzel kıta, safariler, lüks oteller ve macera dolu çift deneyimleri için bolca olanak sunuyor.


Malavi Gölü'nün güzel manzaraları
Ülkenin beşte birini kapsayan bu gölün takma adı, geceleri berrak sudaki yansımalar nedeniyle, ‘Yıldızlar Gölü’. Üstelik yavaş tempolu, dinlendirici dalışlar veya heyecan verici su sporları için mükemmel olan altın rengi kumsallarla çevrili…


Fas yemekleri ve kültürü
Marakeş ve Fes gibi şehirler, başka hiçbir yerde bulamayacağın deneyimler için fırsat sunuyor. Majorelle Bahçeleri’nde dolaşın, kobalt mavisi binalarının güzelliğini keşfedin, Fes’teki isimsiz 9000 sokakta el ele kaybolmanın keyfini çıkarın, Djemaa El Fna Meydanı’ndaki akrobat ve yılan oynatıcılarını seyredin ve yerel lezzetlerin tadını çıkarın..

Namibya’nın nefes kesen doğası
Sınırsız ufuklar, engebeli kıyı şeridi ve inanılmaz oyun rezervleri Namibya’nın cazibesini oluşturuyor. Daha tipik tembel plaj balayılarına tezat, Namibya’nın evcilleşmemiş güzelliği, biraz daha maceraperest çiftlerin aklını başından alacak nitelikte.

Kenya'da vahşi yaşam
Klasik sömürge tarzı çiftlik evleri, çok çeşitli doğal manzaralar ve olağanüstü plajları gezginler tarafından sürekli saldırıya uğrasa da Kenya’nın aslında en önemli özelliği barındırdığı muazzam vahşi yaşam…

Zambiya'da ıssız vahşi yaşam
Zambiya, balayı çiftlerine, geniş nehirlerde güneşlenmek, çarpıcı şelalelerle tanışmak veya çok sayıdaki şehirlerden birinde değerli hediyelik eşyalar toplamak için saatlerini harcadıktan sonra, çeşitli vahşi doğa kamplarında yıldızların altında uyuma şansı sunuyor.

Ruanda'da yemyeşil huzur
Afrika'daki birçok ülke gibi, Ruanda’nın vahşi yaşamı çekiciliğinin en önemli özelliği ama eşsiz iklimi bambaşka fırsatlar sunuyor. Daha serin iklim daha çok yeşillik ve safari ile ilgileniyorsanız benzersiz bir vahşi yaşam sunuyor. Dünyanın en çekici ve en zorlu manzaralarında ama daha rahat hava koşullarında bir balayı için ideal!


Sakin Cennet Cape Verde
Senegal yakınında sadece küçük bir ada dizisi olmasına rağmen, Cape Verde, hafif hareketli bir tropikal balayı için mükemmel bir tercih ve gerçekten çarpıcı manzaralara sahip. 

Lüks bir otel veya konukevinde, günlerinizi gündüzleri muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyüş yaparak ve geceleri müzik kulüpleri ve barların tadını çıkartarak geçirin.

Mauritius’in tropik cazibesi
Mauritius Hint Okyanusu'nun güneybatısında, Güney Afrika'nın ise doğusunda yer alıyor. Madagaskar'a göre daha doğuda olan ülke ada takımlarından oluşuyor.ve birçok insan tarafından güzelliği Karayipler ile kıyaslanıyor. Rivayete göre Mark Twain, Tanrı’nın önce Mauritius’ı yarattığını, onun güzelliğinden esinlenerek cenneti yarattığını ifade etmiş.