• Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Seçkin Gelinlerin Bulusma Noktası
Balayı İle İlgili Kimsenin Bahsetmediği Gerçekler

Balayı İle İlgili Kimsenin Bahsetmediği Gerçekler


Yatağın gül yaprakları işe süslenebilir ama bu her şeyin güllük gülistanlık olacağı anlamına gelmiyor…

Planlamayı unutacaksın.
Diyelim ki normal bir tatil planlıyorsun… Gideceğin yeri, uçuşları ve otelleri araştırman ve seyahat planını oluşturman muhtemelen aylar alır. Fakat içinde bulunduğun süreç, hayatındaki sıradan bir zaman dilimi değil; bu senin düğün planlama dönemin ve çok meşgulsün. 

Yine de balayın için zaman ayırmayı unutmamalısın! Çünkü nihayet sular durulduğunda, bu tatile ne kadar ihtiyacın olduğunu daha iyi anlayacaksın…

İnanılmaz derecede özel olacak.
Havaalanında uçuşunuzu beklerken sürekli sarılmak ve kıkırdamak ya da  otele giriş yaparken birbirinizin elini bırakmamak gibi tüm klişeleri küçümsüyor ve size göre olmadığını iddia ediyor olsanız bile, birdenbire kendinizi diğer mutlu çiftler gibi davranırken bulursanız şaşırmayın. Çok büyük, çok mutlu bir olayı kutluyorsun; artık omuzlarında yük olan planlama stresinden tamamen kurtulmandan bahsetmiyoruz bile.. Tadını çıkar!


Bir veya iki güne kadar rahat hissetmeyebilirsiniz.
Kendini gençleşmiş ve eşine odaklanmış hissetmen için sadece bir veya iki saat güneş banyosu ve güçlü bir kokteyle ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, şaşırabilirsin! Düğünü atlatmana rağmen hala o kadar çok adrenalin salgılıyor olacaksın ki, sakinleşip balayı havasına girmen biraz zaman alabilir. Kendine karşı nazik ol, her şeyi akışına bırak ve tüple dalmak ya da bir volkana doğru yürüyüş yapmak gibi macera dolu aktiviteleri ilerleyen günlere ertelemekten çekinme…

Her zaman romantik olmak zorunda değilsin.
Bavulunu bekarlığa veda partinde hediye aldığın seksi iç çamaşırları ile doldurduktan ve otel odanız için pahalı bir şampanya siparişi verdikten sonra, romantizmin her gün ve bütün gün havada olacağını hayal edersin. Ama bazen, çok fazla güneş, sörf veya gezi gerçekten yorucu olabilir ve sadece bir geceliğine de olsa oda servisinden yemek söyleyip, yatakta tembellik yaparak televizyon izlemek isteyebilirsin. Bu çok normal, kendini suçlamaktan vazgeç.

Aksilikler yaşanabilir.
Beklenmeyen ve istenmeyen olaylara hazırlıklı olmalısın. Otel odanız, fotoğraflarda göründüğü kadar güzel olmayabilir, bağlantılı bir uçuşu kaçırabilir veya hastalanabilirsiniz… Ama işler ters gittiğinde pes etmezsen yolunda giden güzel şeylerin tadını o zaman çıkarabilirsin!


Eve dönmek istemeyeceksin
Zaten bir çift olarak daha önce defalarca tatile çıkmış olsanız da, bu beraber ilk tatiliniz olsa da balayından dönmek, gerçeklere dönmek için hızlı bir yolculuktur. Ve ofiste biriken işler, ödemen gereken faturalar ve hatta temizlemen gereken banyo gibi düğününü planlarken ihmal ettiğin her şey, döndüğünde maalesef seni bekliyor olacak. 

Bir sonraki seyahatinizi planlamaya başlamak acını biraz hafifletebilir ya da hemen hafta sonu için eğlenceli bir kaçamak ayarlayabilirsin.