• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
75. Cannes Film Festivali En İyi Kırmızı Halı Görünümleri

75. Cannes Film Festivali En İyi Kırmızı Halı Görünümleri

  • 19 Mayıs 2022 Perşembe 17:46

Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes kentinde bu yıl 75'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali Annette filminin prömiyeri ile açılışını yaptı. Gösterime katılan ünlü isimler kırmızı halı görünümleriyle ilgi gördü.

2022 Cannes Film Festivali, Fransa'da tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl 75'incisi düzenlenen festivalde 21 film Altın Palmiye için yarışırken, festivalin kırmızı halı görünümleri yine en çok dikkat çeken konular arasında yer alıyor. Dünyanın en saygın sinema buluşmalarından olan  Cannes Film Festivalinin tüm ihtişamıyla bu yıl eski günlerine döndüğü görülüyor.
Yıldızlarla dolu, gösterişli bir kırmızı halı geçidi yapılan, 'Final Cut'ın açılış filmi olarak gösterildiği Cannes'da, Forest Whitaker'a Ömür Boyu Başarı Ödülü verildi. Dünyanın en prestijli sinema etkinliklerinden biri olan Cannes'ın bu yılki açılışına Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin video aracılığıyla hitap etmesi damga vurdu.
Titane' ve 'Fire' filmlerinin yıldızı Vincent Lindon'ın jüri başkanı olduğu Cannes jürisinde Rebecca Hall, Deepika Padukone, Noomi Rapace, Asghar Farhadi, Ladj Ly, Jeff Nichols ve Joachim Trier yer alıyor. Festival 28 Mayıs'ta düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.


İşte dünyaca ünlü yıldızların boy gösterdiği 75. Cannes Film Festivali kırmızı halısı ve açılış töreninden yansıyanlar...