• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
2024 Yılının 5 Gelinlik Trendi

2024 Yılının 5 Gelinlik Trendi

  • 26 Eylül 2023 Salı 03:19

Alışılmışın dışına çıkmaktan korkmayan yeni sezon tasarımlarda yenilikçi kesimler, kadınsı süslemeler ve hatta siyah gelinlik modelleri bile var.

Birbirinden güzel tasarımların görkemi ve güzelliğiyle renklenen hareketli bir düğün sezonunu tamamlıyoruz. Sırada gelecek yılın yeni trendleri ve hazırlıkları var.  Gelinlik modası tasarımı muazzam bir derinliğe sahiptir;  beyaz bir kostümden çok daha fazlasıdır. Tasarımcılar her yıl doğadan, şiire ve güncel olaylara kadar her şeyden ilham alıyor ve bunu her türden güçlü ve çarpıcı gelinlere muhteşem giysiler yaratmak için kullanıyor. Alışılmışın dışına çıkmaktan korkmayan yeni sezon tasarımlarda yenilikçi kesimler, kadınsı süslemeler ve hatta siyah gelinlik modelleri bile var. 2024 yılının gelinlik trendlerinden öne çıkan beş tasarım yaklaşımını sizin için derledik.


TASARIMLAR GALIA LAHAV

Trend 1: Bolero Ceketler

Şık ve sofistike bolero ceketler etkileyici bir şekilde geri döndü.  1990'larda popülerdi ve omuzları vurgulayıp dekolteyi gösteriyordu. Yeni sezonun düğün görünümünde, uzun balık etekli  tasarımlar kalp yakalı bolero ceketiyle eşleşiyor. Romantik bir estetik sade  saç modeli ve yüksek yaka ile birleştiğinde bu zarif kadınsı bir gelinlik trendi ortaya çıkıyor.


Trend 2: Midi Elbiseler

Düğün günü ayakkabılarınızı sergilemeye hazır mısınız? Midi boy gelinlikler, tüyler ve çiçekli süslemeler gibi eğlenceli süslemelerle tören ve resepsiyonlar için sezonda yerini alıyor. Ayak bileklerinin hemen üstüne kadar uzanan elbise tarzı hem resmi hem de eğlenceli olup, düğün gününe  neşeli bir hava katmak isteyen gelinlerin ilk tercihleri arasında yerini alacak.

Trend 3: Siyah Gelinlikler

Kim gelinliklerin beyaz tonlarında olması gerektiğini söylüyor? Geçmişte pastel tonlar görmüştük ama bu sene koyu ve gizemli bir siyah hakim. Beyaz gibi siyah da dantelin inceliklerini sergiliyor, illüzyon korselerle iyi uyum sağlıyor ve hacimli bir etek için drama yaratıyor. Buradaki denizkızı tarzı silüet ve kalp yakalı yaka, geleneksel gelinliklere gönderme yapıyor ancak derin siyah renk tonu gelinliğe beklenmedik bir unsur katıyor. Gösterişli bir giriş yapmak isteyen bir gelin için bu trend her şeye sahip.Trend 4: Balo Elbiseli Transparan Eldivenler

Prenses balo elbisesi ve eldiven yeni yılın yükselen trendeleri arasında yerini alacak. Viktorya döneminden kalma transparan bir eldiven yerine artık aksesuarlar,  kristaller, inciler veya diğer değerli taşlarla süslenmiş şeffaf kumaşlı eldivenler geliyor. Şeffaf kumaş, spot ışığında daha fazla canlılık için çıplak kola yanardöner bir parlaklık verir ve süslemeler genel görünüme ışıltı katar. Herhangi bir balo elbisesine bir çift eldiven ekleyin ve sizde yeni yılda trend gelinlerden biri olun.

Trend 5: İllüzyon Korse

Korseler var ama kendi modern tarzlarıyla. Günümüzün korseleri krep ve ipeğin altına saklanmak yerine kemiklerini şeffaf yan paneller arasında açığa çıkarıyor. İllüzyon korse olarak adlandırılan bu korsaj stili, gelinin şeklini seksi duruşla sergiliyor. Bir balo elbisesinin çiçek işlemeleri arasında romantik ve zamansız bir his uyandırırken, gösterişli bir ipek elbisenin kristal işlemeli üst kısmında göz kamaştırıyor.