• Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı

Dil: english german arabic turkish    

   
Evlilik Modasının En Güncel Haber Portalı
2023 Damat Stil Trendleri

2023 Damat Stil Trendleri

  • 09 Ocak 2023 Pazartesi 15:49

Klasik takımlar, kadife ceketler ve iddialı aksesuarlar bu yıl damatların radarında olacak...

2023 trendlerinde damatların gerçekten rahat ve kendinden emin hissedecekleri stilleri seçmeye özen gösterdik. Sezonda yıldızı yeniden parlayan alternatiflerde var  zamansız hissetmeyi başaran parçalar da ön planda olacak. Bu yılın favori damatlık seçenekleri için haberimize göz atın.


1. Kadife  Ceketler Tekrar Sahnede

Bu yıl siyahın asaletinin yanı sıra  farklı renklerde kadife ceketler ve smokinler sezona iddialı bir giriş yapıyor. Trendleri yakından takip eden ve şıklığıyla fark yaratmak isteyen damatlar seçimini kadife parçalardan yana kullanıyor.
2. Dört Mevsim Tüvit Modası Bu Yılda  Geçerli

Kış için tüvit damatlık görünümlerini seviyoruz, ancak geleneksel bir tüvitin kalın kumaşı ve  dikenli yüzeyi güneşli bir ilkbahar-yaz düğününde uygun olmayacaktır.  Bunun yerine dokulu bir kumaştan bir ceket veya yelek tercih edin ve kır evi tarzı bir düğün mekanında harika görünen  rustik ve üst düzey  bir görünüm yaratabilirsiniz.
3. Oversiz Ceketler

Ceketler, çarpıcı duruşlarıyla düğün takımınızda rahat bir hava yaratmanın harika bir yoludur ve bu sezon ne kadar büyükse o kadar daha iddalı bir seçim olabilir.  Oversiz Ceketler fotoğraflarda tıpkı bedende olduğu gibi şık bir görüntü verir. Rahat, eklektik bir düğün planlıyorsanız kusursuz bir seçimdir.
4. Kırmızı, Şarap ve Bordo

Mavi ve gri tonları damatlar için kesinlikle en güvenli seçim olsa da,  şarap ya da bordo takım elbise büyük günde bir stil ifade etmenin kesin yoludur. Son zamanlarda pembe ve kırmızılarla deney yapan çok sayıda gerçek damat gördük, ancak daha koyu bir şarap, bordo veya bordo tonunda iki veya üç parçalı bir takım elbiseye günün diğer unsurlarıyla stil vermek daha kolaydır. Birkaç kırmızı tonunu karıştırmak da gerçekten işe yarayabilir, özellikle dokuyu değiştirirseniz, örneğin bir şarap takımını kırmızı kadife papyonla tamamlayabilirsiniz.
5. Kişiye Özel Uyum

Dar kesim takım elbiseler damatlar arasında hala en popüler olanı ve 2022'de öncelik her şey kişiye özel kesim olacak. Bel ve ayak bileğinde hafifçe daralan rahat  bir kesimden bahsediyoruz. Ortaya çıkan görünüm düzgün, keskin ve biraz retro - Mad Men'de Don Draper'ı düşünün ve doğru yoldasınız!6. Krem, Beyaz ve Bej

Günlük giyimde yazlık krem, bej ve taş tonları hızla ivme kazanıyor, bu nedenle damatlıklarda ön planda olması gayet mantıklı! Açık, nötr tonlardaki takım elbiseler, ilkbahar ve yaz  düğünleri için idealdir, Doğru stille, her mevsim ve iklimde şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık renkli bir takım elbiseyi tüm gün boyunca lekesiz tutabileceğinizden emin değilseniz (sonuçta etrafınız kırmızı şarap kadehleriyle çevrili olacak!), kirli beyaz bir ceketi kombinleyerek benzer bir görünüm yaratabilirsiniz. Diğer bir öneride  klasik lacivert pantolon ve yelek ile kombinlemeniz.
7. Smokin Şıklığı

Siyah bir smokin 1800'lerin sonlarında ilk ortaya çıktığı zamanki kadar etkileyici görünüyor, ancak bu klasik stili güncel hale getirmenin bir yolunu arıyorsanız, kontrast düğmeli bir gömlek bunu yapmanın en güzel yoludur.  Bu büyük günde papyon bu özel takımın en vazgeçilmez  parçasıdır.8. Zıtlığın Uyumu

Trendleri takip etmek ve en klasik tercihler arasında kalırsanız stres yapmayın ikisini birden uygulamanız mümkün! Klasik bir ceket ve pantolonla zıt renkte veya baskıda iddialı bir yeleği  kombin yapabilir iddialı bir stil yaratabilirsiniz.Carlo Pignatelli  koleksiyonundan sezonun öne çıkan tasarımlarını sizin için derledik.